A fosszilis energiahordozókkal nemcsak az a gond, hogy bolygónkon fogytán van az olaj és a szén, hanem az is komoly problémát jelent, hogy felhasználásuk során jelentős mennyiségű szén-dioxid keletkezik. A CO2 felhalmozódása pedig olyan globális folyamatokat indít el, mint a klímaváltozás, ami meg fogja határozni gyermekeink jövőjét. Sokan úgy vélik ennek megakadályozása kizárólag a politikusok és a nagyvállalatok dolga, de tévednek.
Közös bolygó, közös felelősség
Persze az valóban igaz, hogy a legnagyobbak tehetik a legtöbbet azért, hogy csökkentsék a szén-dioxid kibocsátást és karbonmentesek vagy karbonsemlegesek legyenek. Előbbi azt jelenti, hogy nem használnak foszilis energiahordozókat, utóbbi pedig azt, hogy a károsanyag kibocsátást kompenzálják.
A tech cégek közül már sokan felismerték saját felelősségüket és cselekszenek. Az Apple például 2030-ra karbonsemleges lesz, legalábbis ezt tervezik. De említhetünk jó hazai példát is, a Magyar Telekom 2015 óta karbonsemleges működéssel dicsekedhet.
Mit tehetek én?
Akkor, amikor a gyárak és szolgáltatók számára a kérdés a bevétel maximalizálása vagy a környezet védelme, gyakran a pénz nyer. Ezen azonban a vásárlók, a szolgáltatást igénybe vevők tudnak változtatni! Hiszen, ha az látszik, hogy egy brand, egy termék vonzóbb, szimpatikusabb, többen veszik és használják, mert környezettudatos, akkor ez az érték meg fog jeleni a cégek döntéshozatali mechanizmusaiban. Vagyis a fogyasztó, választásaival tudja befolyásolni a legnagyobb céget is, hogy vállaljon nagyobb felelősséget a bolygó jövőjéért. Ennek pedig egyik legjobban számonkérhető módja épp a karbonmentes vagy karbonsemleges működés.
Otthon okosan
Persze a fogyasztási szokásokon túl is van számos lehetősége a családoknak arra, hogy csökkentsék ökológiai lábnyomukat és szén-dioxid kibocsátásukat. Az ország energiaigényének körülbelül egyharmadát a háztartások használják fel, vagyis, ha itt sikerül csökkenteni a károsanyag kibocsátást, az nagyban hozzájárul a karbonsemlegesség megteremtéséhez. Hogyan lehetséges ez? Nos az energiatakarékos szokások és eszközök az első lépés a tudatosság felé. A második, ennél nagyobb jelentőségű, pedig az, ha az otthonunk nem vagy nemcsak fosszilis energiát használ, hanem minél nagyobb arányban megújuló forrásokból fedezi szükségleteit.
Itthon Magyarországon
A hazai adottságok a geotermikus hő felhasználása mellett a napkollektorok és napelemek használatát is lehetővé teszik. Ezek közül a legelterjedtebb és jelenleg támogatott forrásokból is elérhető a napelem. Ez tökéletesen karbonmentes megoldás, ráadásul még a villanyszámlát is felezi, harmadolja, így a Föld jövője mellett a pénztárcára is vigyáz. A napelemeknél is vannak azonban rizikók, de ezek kiküszöbölhetőek, ha megbízható gyártó eszközeit, egy leinformálható, jó szakemberekkel dolgozó vállalkozás szereli fel. Ilyen a Global Union Kft., akik a méltán elismert japán Kyocera napelemeivel teszik korszerűbbé és indítják el a karbonmentes működés felé a magyar háztartásokat.
Miben tud segíteni Önnek a GLOBAL-UNIUON Solar csapata?
Cégünk komplex szolgáltatást nyújt a solár üzletágban. Felkészült kollégáink a rendszer tervezésén keresztül a pályázatírásig, kivitelezésig segítik a megvalósítást.
Nagy raktárkészlettel rendelkezünk, így szinte azonnal ki tudjuk szolgálni a megrendeléseket. Természetesen az üzemeltetésben és a monitoring részben is számíthatnak szakértelmünkre a megrendelők.
Amennyiben felkeltettük érdeklődését, akkor a KAPCSOLAT menüpont alatt található űrlapon keresztül fel tudja velünk venni a kapcsolatot.